WordPress در مقابل. Squarespace: بهترین راه برای ساختن وب سایت

WordPress در مقابل. Squarespace: بهترین راه برای ساختن وب سایت

زمانی که می‌خواهید یک وب سایت را بسازید، WordPress و Squarespace دوتا از بهترین سازندگان وب سایت هستند. WordPress یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا است که یک گزینه عالی برای وبلاگ نویس و کسب و کارهای کوچک است. وب سایتی است که برای ساخت وب سایت‌های دیگر ایجاد شده‌است.

Squarespace الگوهای وب سایت آماده را به طور منظم به دسته‌های مختلف سازماندهی می‌کند، بنابراین یک پلت فرم ساده است که برای مبتدیان و یا افراد فاقد تجربه کدگذاری ایده‌آل است.

WordPress یک نرم‌افزار آزاد و متن‌باز است که کاربران به راحتی می‌توانند سفارش و اصلاح کنند. هیچ تجربه کدگذاری مورد نیاز نیست، اگرچه این یک پلت فرم ایده‌آل برای توسعه دهندگان و کاربران پیشرفته‌تر است تا با کد منبع WordPress هم‌کاری کنند.

هم WordPress و هم Squarespace در یک وب سایت برای مبتدی‌ها در نظر گرفته می‌شوند، و هر دو می‌توانند یک کسب‌وکار جذاب بصری و یا وب سایت‌های شخصی ایجاد کنند. تفاوت ناشی از سطح سفارشی سازی، انعطاف‌پذیری، هزینه و طراحی است.

مخاطبان اصلی برای WordPress و Squarespace هم افرادی هستند که مهارت‌های توسعه نرم‌افزار را ندارند. WordPress و Squarespace به این ترتیب وجود دارند، بنابراین افراد می‌توانند به راحتی وب سایت‌هایی را ایجاد کنند که با کد منبع کار نکنند. WordPress نیز برای توسعه دهندگان مطلوب است، چون پلت فرم نیازمند عملکرد سفارشی است.

WordPress در مقابل. Squarespace: بهترین راه برای ساختن وب سایت

WordPress
دو نسخه متفاوت از WordPress وجود دارد؛ یک WordPress و میزبان WordPress نیز هستند. WordPress که یک منبع باز است، به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی کد را تغییر دهند یا سفارشی کنند.

WordPress یک نرم‌افزار به عنوان یک برنامه سرویس (SaaS)است، بنابراین شما هزینه ماهانه خود را پرداخت کرده و به مشخصه‌های مختلف برای ساخت وب سایت خود دسترسی پیدا می‌کنید.

Squarespace
Squarespace یک نرم‌افزار به عنوان یک وب سایت سرویس (SaaS)است که یک وب سایت کم‌تر شناخته‌شده دارد و همچنین دو نسخه متفاوت دارد. کاربران هزینه ماهانه را پرداخت می‌کنند و همه چیز را از قالب‌ها به دست می‌آورند تا از یک دامنه پشتیبانی کنند.

نسخه استاندارد of بیشتر کاربر پسند است، برای کاربران مبتدی بیشتر، و محبوب‌ترین نسخه Squarespace. نسخه توسعه دهنده مانند WordPress اجازه تغییر کد منبع را می‌دهد. این کار به دنبال قالب‌های سفارشی و قابلیت‌های اضافی است.

مشخصات
هزینه
کاربران می‌توانند WordPress را رایگان دانلود کنند، هر چند که آن‌ها باید برای متصل شونده‌های، تم‌ها و سایر هزینه‌های مثل پرداخت یک توسعه دهنده و میزبانی وب سایت WordPress شما نیاز به پرداخت پول داشته باشند.

هزینه متوسط میزبانی WordPress تنها چهار دلار در ماه برای وب سایت‌های کوچک‌تر و حدود چهل دلار برای میزبانی کاملا مدیریت‌شده برای کسب و کارهای بزرگ‌تر است.

بسیاری از متصل شونده‌های WordPress که تنوع وسیعی از عملکرد مفید را اضافه می‌کنند، میتوان آن را به صورت رایگان یافت. حق بیمه بین ۳۰ دلار و دویست دلار هزینه دارد و این موضوع می‌تواند گران‌قیمت باشد.

Squarespace ۴ برنامه ماهانه مختلف را پیشنهاد می‌کند. برنامه شخصی ۱۶ دلار است، برنامه کاری ۲۶ دلار است، برنامه پایه تجاری ۳۰ دلار و برنامه پیشرفته بازرگانی ۴۶ دلار در ماه است. تعداد صفحاتی که می‌توانید در هر برنامه بسازید، محدود است و در ظرفیت نامحدود هیچ چیزی پیشنهاد نمی‌شود.

WordPress در مقابل. Squarespace: بهترین راه برای ساختن وب سایت

WordPress و Squarespace هر دو نسبتا کاربر پسند هستند و دارای رابط‌ه های طراحی بصری هستند که این کار را ساده می‌سازد تا در اطراف اندازه‌ها، عناوین و رنگ‌ها تغییر کند.

برای Squarespace، مقدار سفارشی سازی که شما می‌توانید انجام دهید تا حد زیادی توسط کدام الگو برای کار کردن انتخاب می‌شود.

برای WordPress یک سطح افزایش‌یافته از قابلیت وجود دارد. شما فقط باید ویرایش‌ها را به صفحات و پست‌ها در انتهای عقبی تکمیل کنید. برای Squarespace، شما می‌توانید محتوای موجود در صفحه را ادیت کنید، و ادیت را همانطور که انجام می‌دهید ببینید.

انعطاف‌پذیری
کاربران می‌توانند هر نوع وب سایتی که می‌خواهند را ایجاد کنند و در هر نوع خدمات محصول یا خدمات با WordPress استفاده کنند. همچنین هزاران متصل شونده‌های مختلف برای اضافه کردن functionalities مختلف به پست‌ها و صفحات در WordPress وجود دارد.

Squarespace انعطاف محدودی دارد و طیف وسیعی از ویژگی‌ها را ارایه می‌دهد، اما با یک ساختار و ساختار صفحه سخت انعطاف‌ناپذیر. برخی از توسعه دهندگان متصل شونده‌های Squarespace برای اضافه کردن ویژگی‌های شخص ثالث به صفحات تشکیل داده‌اند، اگرچه نصب آن‌ها پیچیده‌تر است.

ایجاد وب سایت‌های جذاب  به راحتی با Squarespace بدون تن دادن به تغییرات بسیار ساده‌تر است

SEO
وقتی مساله بهینه‌سازی موتور جستجو مطرح می‌شود، WordPress یک برنده واضح بر روی Squarespace است.

WordPress اجازه می‌دهد به چندین متصل شونده‌های SEO، که نکاتی برای بهبود کلی تلاش‌های SEO را ارایه می‌دهد، در حالی که Squarespace معادل آن نیست.

همچنین می‌توانید meta data و tags را در WordPress به آن اضافه کنید، در حالی که Squarespace به captions، extracts و توضیحات اجازه می‌دهد.

امنیت
Squarespace یک پلت فرم میزبان است، بنابراین امنیت بر روی شرکت قرار می‌گیرد و نه بر روی کاربران. نیازی نیست نگران پشتیبانی از محتوای خود باشید، با این حال زمانی که سکو رشد می‌کند، می‌تواند از زمان به زمان قطع شود.

WordPress به خودی خود میزبان است که امنیت بر روی کاربر قرار می‌گیرد. نگه داشتن متصل شونده‌های ایمن تا روز، نصب به‌هنگام‌سازی‌ها معمولی و پشتیبانی از همه داده‌ها یک گام مهم و ثابت است.

 

WordPress در مقابل. Squarespace: بهترین راه برای ساختن وب سایت

نتیجه‌گیری
مزایا و معایب زیادی در ارتباط با WordPress و Squarespace وجود دارد. بهترین راه برای انتخاب این که کدام خط‌ مشی برای کسب‌وکار شما بهترین است، دیدن این است که کدام یک از ویژگی‌ها، رفتار دوستانه، و مقرون‌به‌صرفه بودن برای چیزی که می‌خواهید به دست آورید را ارائه می‌دهد.

WordPress تنها برای افراد دارای تجربه کم است، و بهترین گزینه برای هر نوع سفارشی سازی است. همچنین یک کاتالوگ وسیع از موضوعات و متصل شونده‌های مختلف موجود است که شما می‌توانید هر چیزی که برای وب سایت خود نیاز دارید را پیدا کنید.

علاوه بر یک سکوی بلاگ نویسی معروف، WordPress نیز یک راه‌حل eCommerce قدرتمند است. هزینه مرتبط با WordPress نیز بسیار پایین است، با میزبانی و متصل شونده‌های متصل به بخش عمده هزینه برای هر وب سایت.

با این حال، WordPress نیاز به به روز رسانی ثابتی دارد و پشتیبانی از همه محتوا و داده‌ها بسیار مهم است. مدیریت وب سایت WordPress شما میزبان و نیازهای امنیتی یک نگرانی دیگر است، اگر چه گزینه‌های عالی برای هر دو در دسترس WordPress وجود دارد.

Squarespace گزینه ایده‌آلی برای وب سایت‌های کوچک‌تر است و در نظر گرفته می‌شود تا کاربر پسند از فرآیند راه‌اندازی وب سایت حقیقی تا کل تجربه کاربر باشد.

زمانی که به طراحی گزینه‌های طراحی و هر نوع سفارشی سازی مربوط می‌شود، Squarespace محدودیت‌های بیشتری دارد. همچنین هزینه بسیار بیشتری برای میزبانی دارد، اگرچه شما برای تم‌ها یا متصل شونده‌ها پول نمی‌دهید.

برای کسب و کارهایی که به دنبال رشد تصاعدی یا تجربه یک دوره رشد سریع هستند، Squarespace محدودیت‌هایی دارد که مانع این کار خواهد شد. با این حال مهم است که پلت فرم را انتخاب کنید که برای کسب‌وکار شما بهتر است.

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.