عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
0 دانلود
light box

مقاله مسیریابی انرژی آگاه در شبکه های بیسیم ادهاک

  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۷
  • 47 بازدید
  • کد محصول 3749
امتیاز 5.00مقاله مسیریابی انرژی آگاه در شبکه های بیسیم ادهاک">

حجم فایل : ۵۷۴ کیلوبایت
تعدا صفحات : ۲۱ صفحه
نوع فایل : Word
فایل اصلی : PDF

مقاله مسیریابی انرژی آگاه در شبکه های بیسیم ادهاک

یک شبکه­های موبایل ادهاک یک سیستم مستقل از گره­های سیار که توسط لینک­های بی­سیم به یکدیگر متصل شده­اند، می­باشد. هرگره در عمل نه تنها به عنوان یک سیستم نهایی، بلکه به عنوان یک گره جهت ارسال به جلو بسته عمل می­نماید .گره­ها برای حرکت در مورد در شبکه و سازماندهی خود آزادانه عمل می­نمایند. اصلی­ترین کاربرد شبکه های ادهاک ، عملیات نجات اضطراری و میدان جنگ می­باشد.

در این مقاله، به طور کلی مسأله­ی آگاهی از انرژی مسیریابی برای افزایش طول عمر شبکه مورد بحث قرار می‏گیرد. از آنجا که گره­ها در شبکه­های موبایل ادهاک می توانند به صورت تصادفی حرکت کند، توپولوژی ممکن است خودسرانه و اغلب در زمان­های غیر قابل پیش بینی تغییر کند. پارامترهای انتقال و پذیرش نیز ممکن است توپولوژی را تحت تاثیر قرار دهند.

بنابراین پیدا کردن و نگهداری یک مسیر بهینه انرژی آگاه ، بسیار مشکل می­باشد. در این کار یک طرح جهت به حداکثر رساندن طول عمر شبکه و به حداقل رساندن مصرف انرژی در مسیر منبع به مقصد ارائه شده است. هدف کار پیشنهادی ارائه مسیریابی انرژی آگاه بهینه، با توجه به زمان واقعی و غیر واقعی انتقال داده­ها می­باشد.

بقیه مقاله به شرح زیر سازماندهی شده است: بخش دوم ایده مشکل شرح می­دهد و به مطالعه در مورد کارهای مرتبط می­پردازد. در بخش سوم طرح پیشنهادی مسیریابی انرژی آگاه با جزئیات بیان شده است.در بخش چهارم چارچوب و نتایج شبیه سازی ارائه و در بخش پنجم نتیجه­گیری مقاله آمده است.گره­ها در شبکه­های ادهاک برای عملیات خود محدود به قدرت باتری می­باشند.

مسیر بسته اطلاعاتی از یک منبع به یک مقصد شامل تعداد کافی از گره­های میانی است. از این رو، نیروی باتری یک گره منبعی با ارزش بوده که باید به منظور اجتناب از خالی شدن زودهنگام یک گره یا یک شبکه، به طور بهینه استفاده گردد. بنابراین، مدیریت انرژی یک مسئله مهم در چنین شبکه­هایی می­باشد. مدیریت بهینه باتری [۹-۱۱]، مدیریت انتقال انرژی و توان مسائل مهمی هستند که [۱۲-۱۴] [۱۵-۱۶] عمر یک گره را افزایش می­دهند.

این طرح های مدیریتی در مدیریت منابع انرژی مورد بحث قرار می­گیرند. بسیاری از مسائل و راهکارها نیاز به مدیریت انرژی در شبکه های بی سیم های ادهاک را تصدیق می­کنند. دلایل چند برای مدیریت انرژی در شبکه­های ادهاک ، انرژی محدود از گره­ها، مشکلات در تعویض باتری، عدم مدیریت مرکزی، محدودیت در منبع باتری، انتخاب انتقال قدرت بهینه، و استفاده از کانال ارتباطی می­باشد.

در نهایت در لایه شبکه، مسائلی که باز هستند طراحی یک الگوریتم مسیریابی کارآمد که با انتخاب یک مسیر بهینه طول عمر شبکه را افزایش می­دهد. هدف اصلی ما از این مقاله توسعه پروتکل مسیریابی بهینه برای شبکه های ادهاک می­باشد که بتواند مصرف انرژی را بهینه ساخته و نیازهای داده­­ای بلادرنگ و غیر بلادرنگ را مرتفع سازد.

مسیریابی انرژی آگاه در شبکه های بیسیم ادهاک

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
5989 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا