عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
1 دانلود
light box
امتیاز 5.00مقاله مدل سازی المان محدود غیرخطی مدل سه بعدی آناتومی دقیق پا">

حجم فایل : ۴۸۰ کیلو بایت
تعدا صفحات : ۱۸ صفحه
نوع فایل : Word
فایل اصلی : PDF

مقاله مدل سازی المان محدود غیرخطی مدل سه بعدی آناتومی دقیق پا

آنالیز المان محدود غیرخطی مدل سه بعدی آناتومی دقیق پای انسان نتیجۀ نهایی تکنیک های بازسازی سه بعدی قطعه بندی دانسیتۀ کاربردی در تصاویر استاندارد DICOM سی تی اسکن همراه با عملیات طراحی کامپیوتری سه بعدی (CAD) می باشد. تکنیک های قطعه بندی دانسیته به منظور تعیین هندسه (هندسه) ساختار استخوان پا و پیکربندی بافت های نرم پوشش دار مورد استفاده قرار گرفت.

بازبینی و مدل سازی CAD برای تعیین و تعریف هندسه عملیات بولی حجم ها و غضروف ها به کار برده شد. بازبینی مقادیر فشار تماسی در ناحیۀ کف پا پا نقش حیاتی در بهینه سازی راحتی کفی کفش انسان دارد. توزیع فشار تماسی در ناحیۀ کف پا و فشار و تنش در ساختارهای استخوانی در این مقاله فقط برای تماس محکم(با صفحه صلب) بین ناحیۀ کف پا وتکیه گاه زمین سفت می باشد. مدل های مادۀ تشکیل دهندۀ خطی و غیرخطی به منظور شاخصه بندی مکانیکی رفتار ماده های بیولوژیکی به اجرادرآمد.  علاوه براین نتایج اولیۀ عددی ارزیابی کیفی مدل نیز ارائه می گردد.

آنالیز المان محدود ابزار بسیار قدرتمندی در مطالعۀ بیومکانیکی پا یعنی بهینه سازی می باشد. راحتی پای انسان را می توان با فشار تماسی ایجاد شده در سطح مشترک کف پا / کفی کفش (زمین) مرتبط دانست. مقدار زیاد فشار تماسی می تواند منجر به درد یا پاتولوژی ناشی از انسداد گردش خون در نواحی با اوج فشار شود. ساختار استخوان پا تکیه گاه  وزن در حین ایستادن متعادل و بافت های نرم، دفورمگی که میزان فشار تماسی را به حداقل می رساند، اصلاح می کنند.

با کمک کفی کفش می توان راحتی بیشتری برای پا به ارمغان آورد. کفی کفش باید از لحاظ مکانیکی وزن بدن را بدون ایجاد هر گونه انحراف در پا تحمل کند و به عنوان کاهندۀ فشار تماسی در نواحی پرمخاطرۀ کف پا عمل کند. پیچیدگی هندسی ساختار پا حاکی از کاربرد ابزارهای مهندسی معکوس به منظور دستیابی به مدلی که بتواند رفتار بیومکانیکی پای انسان یعنی بافت های نرم و ساختار استخوان را شبیه سازی کند دارد. در این مقاله به تشریح روش شناسی به کاربرده شده در ایجاد مدل سه بعدی دقیق آناتومی پا و آنالیز المان محدود غیرخطی از روی داده های عکس پزشکی حاصل از سی تی اسکن خواهیم پرداخت.

مقاله مدل سازی المان محدود غیرخطی مدل سه بعدی آناتومی دقیق پا

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
5987 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا