عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
0 دانلود
light box
امتیاز 5.00مقاله مدل رياضي در زمينه انتقال كرم‌ها در شبكه حسگر بي‌سيم">

مقاله مدل رياضي در زمينه انتقال كرم‌ها در شبكه حسگر بي‌سيم

شبكه‌هاي حسگر بي‌سيم (WSNs) به علت پتانسيل زياد خود در كاربردهاي نظامي و غيرنظامي، به توجه گسترده‌اي دست يافته‌اند. نودهاي حسگر داراي قدرت و قابليت‌هاي ارتباط راديويي محدود مي‌باشند. از آن‌جايي كه نودهاي حسگر داراي منابع محدود مي‌باشند، آن‌ها معمولاً داراي قابليت‌هاي دفاعي ضعيف بوده و نقاط هدف جالبي براي حملات نرم‌افزاري محسوب مي‌شوند.

حمله سايبري توسط كرم‌ها يكي از تهديدات خطرناك براي امنيت و يكپارچگي كامپيوتر و WSN محسوب مي‌شود. در اين مقاله ما رفتار حمله كرم‌هاي احتمالي در WSN را مطالعه مي‌كنيم. با استفاده از مدل همه‌گير ما مدل آسيب‌پذير، در معرض قرار‌گرفته، آلوده، بهبوديافته و آسيب‌پذير با يك بخش واكسيناسيون را براي توصيف ديناميك انتشار كرم‌ در خصوص زمان در WSN، مطالعه مي‌كنيم.

مدل پيشنهادي به ديناميك زماني و مكاني فرايند گسترش كرم‌ها دست مي‌يابد. در صورتي كه تعداد توليد مثل كمتر از ۱ باشد، بخش آلوده نودهاي حسگر ناپديد شده و در صورتي كه تعداد توليدمثل بيشتر از ۱ باشد، بخش آلوده باقي‌مانده و نقطه عملي، يك نقطه پايدار مجانبي براي حالت تعادل محسوب مي‌شود، روش‌هاي عددي براي حل و شبيه‌سازي سيستم‌ معادلات طراحي شده و ارزيابي مدل ما، به كار گرفته شده‌اند.

تحليل بحراني گروه واكسيناسيون نسبت به گروه آسيب‌پذير و گروه آلوده، از نظر تأثير مثبت افزايش معيارهاي امنيتي بر روي انتشار كرم‌ها در WSN انجام شده است.يك شبكه حسگر، متشكل از تعداد ارزيابي از نودهاي حسگر مي‌باشد كه به طور متراكم در داخل پديده يا نزديك به آن گسترش يافته‌اند موقعيت نودهاي حسگر نبايد مهندسي شده يا از پيش تعيين شده باشد.

اين امر امكان گسترش تصادفي در قلمروهاي غيرقابل دسترس يا عمليات‌هاي كاهش رويداد يا فاجعه را فراهم مي‌كند. شبكه‌هاي حسگر بي‌سيم به علت پتانسيل زياد خود در كاربردهاي نظامي و غيرنظامي، به توجه گسترده دست يافته‌اند. نودهاي حسگر معمولاً در يك ميدان حسگر به صورت نشان داده شده در شكل ۱ پراكنده شده‌اند. هر يك از اين نودهاي حسگر پراكنده داراي قابليت براي جمع‌آوري داده و مسيريابي داده به سينك مي‌باشند. داده‌ها با يك ساختار بدون زيرساختار چند مركزي از طريق سينك به سينك مسيريابي مي‌شوند.

بررسی مقاله مدل رياضي در زمينه انتقال كرم‌ها در شبكه حسگر بي‌سيم

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
6002 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا