عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
0 دانلود
light box

مقاله محاسبات توری و مسائل امنیتی

 • ۰۷ مهر ۱۳۹۷
 • 45 بازدید
 • کد محصول 3913
امتیاز 5.00مقاله محاسبات توری و مسائل امنیتی">

حجم فایل : ۱.۵۰ مگابایت
تعدا صفحات : ۱۵ صفحه
نوع فایل : Word
فایل اصلی : PDF

مقاله محاسبات توری و مسائل امنیتی

چکیــده

شبکه یک ابزار و یا زیرساختار برای محاسبات عظیم و پیچیده می باشد؛ جایی که منابع از راه دور از طریق وب (اینترنت) به وسیله کامپیوتر، لب تاب، موبایل قابل دسترسی می باشند. مشابه شبکه انتقال برق، که در آن کاربر نگران منبع قدرت محاسبات نمی باشد. شبکه می تواند برای تجمع میلیون ها کامپیوتر متعلق به افراد گوناگون، موسسات مختلف در کشورهای گوناگون، به منظور اتصال به یک سوپر کامپیوتر مرکزی آموزش داده شود.

بدون شک این مورد یک تکامل از امکانات اینترنت می باشد، اما چنین تجمعی از منابع کامپیوتری شبکه شده پویا بوده و دارای یک محیط چند نهادی می باشد و نیازمند سطح امنیت بالاتری است. این مقاله با به چالش کشیدن موضوع امنیت که نیازمند روش های جدید تکنیکی می باشد، سرو کار دارد. ما چگونگی حل و فصل این مشکلات را توصیف می کنیم.

محاسبات توری ، در ابتدایی ترین سطح آن یک شبکه کامپیوتری است که در آن هر منبع کامپیوتری با دیگر کامپیوترهای موجود در سیستم به اشتراک گذاشته می شود. نیروی پردازش، دستگاه های حافظه و ذخیره، منابع ارتباطی می باشند که به کاربران این اجازه را می دهند که بتوانند برای انجام وظایف خاص وارد شبکه شوند.

به طور دقیق تر یک شبکه:

 • منابعی که مشمول سیستم کنترل مرکزی نمی شوند را ترکیب و هماهنگ می کند(که درون حوزه های مختلف کنترل، وجود دارند).
 • از پروتکل های استاندارد، باز، همه منظوره و رابط استفاده می کند (که مسائل اساسی مانند احراز هویت، مجوز، پیدا کردن منابع و دسترسی به منابع در آن آدرس دهی شده اند).
 • ویژگی های قابل توجهی از خدمات ارائه می کند(با توجه به زمان پاسخ، توان، در دسترس بودن، و امنیت، ویا تجمیع انواع منابع چندگانه به منظور مشاهده نیازهای پیچیده کاربر، به طوریکه کاربرد سیستم تجمیع شده به طور قابل توجهی بزرگتر از مجموع هر کدام از قسمت ها می باشد).

یک سیستم محاسباتی شبکه می تواند به اندازه بالا آمدن کامپیوترهای مشابه با یک سیستم عامل ساده باشد، یا به اندازه سیستم های داخل شبکه متشکل از پلت فرم های هر کامپیوتر پیچیده باشد.

این تکنولوژی، که تنها در یک دهه اخیر توسعه یافته، در حال حاضر توسط فیزیک دانان با انگیزه به منظور بررسی داده ها برای تولید خیلی سریع آزمایشات LHC (برخورد دهنده هاردون) استفاده می شود که دانشمندان هندی به کمک دانشمندان زمین شناسی در حال نظارت بر فعالیت لایه اوزون می باشند(روزانه با دیتاهای دارای حجمی برابر با ۱۵۰ سی دی سر و کار دارند).

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
5995 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا