عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
1 دانلود
light box

مقاله طراحی قوانین زبان برای برنامه نویسی جنبه گرا

  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
  • 81 بازدید
  • کد محصول 3614
امتیاز 5.00مقاله طراحی قوانین زبان برای برنامه نویسی جنبه گرا">

مقاله طراحی قوانین زبان برای برنامه نویسی جنبه گرا

برنامه نویسی جنبه گرا به عنوان روشی برای پیمانه بندی کردن دغدغه های مداخله ای شناخته شده است. با این حال، سازه هایی که هدف حمایت از پیمانه بندی دغدغه های مداخله ای را دارند در واقع ممکن است پیمانه بندی کلاس را بشکنند. این امر را می توان با استفاده از قوانین طراحی مناسب بین کلاس ها و جنبه ها سبک تر کرد. ما زبانی ارائه می دهیم که از بسیاری از قوانین طراحی موجود در سیستم های جنبه گرا پشتیبانی می کند، و بیان و بررسی آنها را به طور خودکار آسان تر می کند.

در مورد این که زبان ما چگونه پیمانه بندی دغدغه های مداخله ای را بدون شکستن پیمانه بندی کلاس بهبود می بخشد. همچنین، در مورد معناشناسی زبان بیان شده در alloy بحث می کنیم.برنامه نویسی جنبه گرا (AOP) [کیزالس و همکاران. ۱۹۹۷] به عنوان روشی برای پیمانه بندی دغدغه های مداخله ای مطرح شده است. ثبت عملیات سیستم، توزیع، ردیابی، امنیت و مدیریت کاربردی، به عنوان نمونه هایی از دغدغه های مداخله ای پذیرفته شده اند که در برنامه نویسی جنبه گرا به خوبی مورد بررسی قرار گرفته اند. با این حال، به نظر می رسد که AOP مشکلات پیمانه بندی ایجاد می کند.

در این زمینه، برخی از نویسندگان اظهار دارند که به منظور استدلال در مورد کلاس ها در نظر گرفتن تمام جنبه های پیاده سازی ضروری است [سولیوان و همکاران. ۲۰۰۵، کلیفتون و لیونز  ۲۰۰۲، استیمن  ۲۰۰۶].در حضور جنبه ها، پیمانه ای بودن کلاس به خطر می افتد، چون هنگام تحول یک کلاس، تحلیل پیاده سازی جنبه های موجود ممکن است لازم باشد، که می تواند، به جای تنها تحلیل کلاس و رابط دیگر کلاس های معرفی شده به پیاده سازی کلاس ها اشاره کند.

در واقع، با اشاره به جزئیات پیاده سازی کلاس ها در جنبه ها، می توان استدلال پیمانه ای را مهار کرد و با دگرگونی سازش کرد، که نیاز به آگاهی کامل  تغییرات کلاس از جنبه های موثر بر کلاس دارد. بنابراین، سازه هایی که هدف حمایت از پیمانه ای بودن دغدغه های مداخله ای را دارند در واقع ممکن است پیمانه ای بودن کلاس را بشکنند[ریبیرو و همکاران. ۲۰۰۷].

همانطور که در آثار دیگر بحث شده است، این ضعف را می توان با استفاده از قوانین طراحی کافی (بخش ۲) بین کلاس ها و جنبه ها کاهش داد [سالیوان و همکاران. ۲۰۰۵، لوپز و باجراچاریا ۲۰۰۶]. قوانین طراحی برای کاهش این گونه وابستگی های جدید در سیستم جنبه گرا (AO) لازم می باشد. آنها تنها دستورالعمل و توصیه نیستند: آنها مفهوم رابط مخفی سازی اطلاعات را تعمیم داده و باید به دقت تبعیت شوند.

علاوه بر این که برای اهداف تأیید صحت مفید هستند، آنها به عنوان راهنمایی برای توسعه دهندگان از مراحل اولیه روند توسعه عمل می کنند. هیچ یک از روش های قبلی [سولیوان و همکاران. ۲۰۰۵، لوپز و باجراچاریا  ۲۰۰۶] زبانی با هدف خاص توصیف قواعد طراحی ارائه نمی دهند.در این مقاله زبانی برای  مشخص کردن قوانین طراحی (LSD) ارائه می دهیم که پیمانه ای بودن سیستم های جنبه گرا را بهبود می بخشد.

این زبان را با مشخص کردن ساختار و رفتار ضروری می توان به دست آورد که هر یک از مولفه های توسعه یافته باید با هدف ایجاد حداقل شرایط لازم برای کار به صورت موازی ارائه دهد. مشخص کردن قوانین طراحی از شرح قوانین طراحی به شیوه ی اعلانی حمایت می کند، که توسعه مکانیسم های تأیید خودکار این قوانین در کد نوشته شده را آسان تر می کند. برخی از حالات تکامل (بخش ۵) را مورد بحث قرار می دهیم تا نشان دهیم که چگونه قوانین طراحی موجود می تواند به شناسایی مشکلات و همچنین حل آنها کمک کند.

بررسی مقاله طراحی قوانین زبان برای برنامه نویسی جنبه گرا

یک پاسخ برای “مقاله طراحی قوانین زبان برای برنامه نویسی جنبه گرا
  1. Saved as a favorite, I like your website!

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
5980 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا