عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
0 دانلود
light box
امتیاز 5.00مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت">

مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت

بعد از پیامد ناخوشایند بحران ۲۰۰۸، ثابت شد که فعالیت اقتصادی واقعی، به طور غیرقابل انکاری تحت تأثیر موقعیت بازار اعتباری می‌باشد ولی دستیابی به بهترین معیار سنجش (یا ارزیابی) موقعیت بازار اعتباری به صورت موضوعی بی‌پاسخ و بدون تعریف قطعی و قابل بحث باقی می‌ماند. یک معیار طبیعی، هزینة استقراض است که با نرخهای مختلف سود، داده می‌شود.

اخیراً بانک مرکزی فدرال سنت لوئیس (Fedel Reserve Bank of st.lois) یک شاخص فشار (شدت عمل) بر بازار اعتباری منتشر کرده است که به طور عمده یک عامل تجمیع بهره­های سود و فراگیریهای ذیربط می­باشد. بهره­های سود در عین حالیکه بدون شک مهم هستند ولی به طور کامل مخصوصاً در حین یک بحران نمی­توانند موقعیت بازار اعتباری را تبیین و توجیه کنند.

ارزیابی موسسات استقراض توسط هیئت گردانندگان و دست­اندرکاران بانک فدرال مرکزی برای استانداردهای استقراض یک معیار بسیار خوب کیفی تأمین می­کند (ارائه می­کند). هر یک از دو عامل یاد شدۀ فوق شاخص تشدید فشار بر بازار اعتباری و یا داده­های ارزیابی در زمینۀ استانداردهای وام­دهی که به عنوان عامل قدرتمند تبیین فعالیت واقعی در نظر گرفته شوند، هدف اصلی کار حاضر به حساب می­آیند.

زمانیکه تعدادی از کارخانه­ها و یا موسسات از دریافت وام محروم می­شوند بخش­پذیری قیمتی (یا ارزشی بوده) و واترز [۱] این عدم تحت پوشش گرفته شدن بخش­پذیری کمی اعتبار را مورد بحث و بررسی خود قرار می­دهد. یک مثال بارز و نهایی موضوع یاد شده در زمان عدم وام­دهی واقعی اشتغال مشاهده شد. در موقعیت افزایش بازدهی شرکاءِ یک شرکت، ردپای یک بحران از نرخ بهره­های به صورت مجرد می­تواند مشکل­ساز باشد.

در مدل (DSGE) که در واترز [۱] بدست آمده، هر ضربه وارده به موقعیت بازار اعتباری، با یک تغییر پایدار در مقدار سرمایۀ مورد نیاز وام­گیرندگان خودنمایی می­کند. یک ضربۀ منفی بدین معنی است که تعدادی از کارخانه­ها (بنیادهای اقتصادی) نمی­توانند به اخذ وام مبادرت کنند لذا منجر به افت تولید می­شوند. ضربه همچنین موجب افزایش میزان سود می­شود ولی تأثیر حاصله کم و موقتی است.

بنابراین ممکن است سود بهترین معیار ارزیابی تغییرات بازار اعتباری نباشد که اثرات مورد انتظار و واقعی را برآورده نماید. بخشی از موسسات استقراضی که سخت­گیری استانداردهای وام­دهی را پیشنهاد می­کنند. یک رأی و نظر طبیعی برای بخش­پذیری کمّی می­باشند.

بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
5999 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله استقرار حسگرها در سیستم های آب آشامیدنی جوامع روستائی
0 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا