عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
0 دانلود
light box
امتیاز 5.00مقاله امنیت شبکه بیسیم مش رویکردی برای مدیریت مهندسی ترافیک">

مقاله امنیت شبکه بیسیم مش رویکردی برای مدیریت مهندسی ترافیک

شبکه ی بی سیم مش بی سیم(WMN)یک شبکه چند جهشه،در حال ظهور ،نا همگن،مقیاس پذیر و کم هزینه است.معماری[۱]WMNدارای ترافیک بدون اتصال ،صیار ،پویا و بسته های روت شده میباشد .محیط زیر ساخت مش به راحتی زنجیره های متعددی از شبکه های بی سیم (WLAN)را به همراه انتقال چند جهشه ی همزمان بسته های داده ی دستگاه های جانبی ،از طریق گیت های سیار به ابر بی سیم ،تشکیل می دهد WMNبه عنوان شبکه ی دست یابی به فن آوری های ارتباطی دیگر ،عمل میکند .

این امر WMNرا،نه تنها در امنیت عملیات انتقال مش بلکه در امنیت کلی در برابر حملات خارجی ، در معرض چالش های امنیتی متعدد قرار می دهد .در این مقاله آسیب پذیری های امنیتی در شبکه های پهن باند پروتکل اینترنت (IP)و چالش های امنیتی در لایه مسیر یابیWMNرا بررسی وشناسایی کردیم و مفاهیم جدیدی برای حل چالش های امنیتی WMNبااستفاده از مکانیسم های تفکیک پذیری امنیتی مهندسی ترافیک (TE)ارائه کردیم.

مزایا و نقاط قوت و ضعف نسبی در استفاده از مهندسی ترافیک را بر اساس نتایج شبیه سازی ها و ارزیابی ها ,تجزیه تحلیل کردیم.همانطور که در شکل ۱نشان داده شد WMNشامل روتر های مش ،کلاینت های مش و زیر ساخت سیم کشی مش می باشد .کلاینت های مش سیار و پویا هستند در حالی که روتر مش ایستا است و تحرک نا چیزی دارد .

این روتر های مش زیر ساخت سیم کشی WMNرا به وجود می آورند در حالی که کلاینت های مش دو سطح از عملیت گره ها را تشکیل می دهند :در دستگاه های جانبی و نقاط دستیابی (AP).

WMN از لحاظ عملکرد مشابه تلفن همراه و شبکه ی تک کاره(MANET)است ویک مکانیزم مسیر یابی چند جهشه را از گره ی مقصد به کار می برد . با این حال ،بر خلاف MANET،WMNاز رابط های چند گانه و فرکانس های رادیویی متعدد استفاده می کند.علاوه بر این ،از شبکه ی برگشتی سرعت بالا و گیت ها برای بهینه سازی عملکرد شبکه برگشتی سرعت بالا و گیت ها  برای بهینه سازی عملکرد شبکه و یکپارچگی با شبکه های بی سیم دیگر استفاده می کند .

روتر های مش همچنین می توانند گره های گیت برای ابر اینترنتی بیرونی یا برای فن اوری های شبکه سازی دیگر باشند.این روتر های مش به عنوان نقاط ارتباطی در شبکه ی گسترده و یکپارچگی با دیگر دستگاه های بی سیم عمل میکنند.

APیک رابط گره برای میزبانی و ارسال مجدد است که یکپارچگی بین کلاینت مش و زیر ساخت و سیم کشی مش در WMNرا فراهم میکندWMNخود را پیکر بندی وسازمان دهی می کند و درمانگر خود است این ویژیگی ها WMNرا تبدیل به یک فن اوری دست یابی بی سیم عالی برای پهنای باند اجتماعی و چند رسانه ای کرده است .

WMNیکIEEE802.11Sاستاندارد است وتلاشی گسترده برای رسیدن به یک استاندارد برای چالش ها و پروتکل های مختلف ان توسط کار گروه ها انجام شده است .اصلاح وسازگاری شبکه های تک کاره بیشتر روی امنیت و پروتکل مسیر یابی WMNصورت می گیرد .این امر منجر به پذیرش امنیت دست یابی به شبکه ی محلی بی سیم و دست یابی به شبکه های WI-FIحفاظت شده(WPA)برایWMNمی شود.

امنیت شبکه بیسیم مش رویکردی برای مدیریت مهندسی ترافیک

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
5978 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا