عضویت در سایت
نام محصولقیمت محصولتنظیمات
رایگان
0 دانلود
light box
امتیاز 5.00مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه">

مقاله ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه

برنامه ریزی خطی و رگرسیون اساسی را برای تکنیک های عمومی جهت تخمین و ارزیابی راندمان فنی فراهم آورده است. راهکارهای براساس رگرسیون عموماً پارامتریک هستند و می توانند هم جبری و هم احتمالی (تصادفی) باشند در مورد دوم برای خطای اندازه گیری نیز مجاز هستند. در عوض، مدل های برنامه ریزی خطی غیرپارامتریک می باشند و برای ورودی (دروندادها) و خروجی (بروندادها) چندگانه مجاز می باشند.

نقطه ضعف معروف مدل های براساس رگرسیون عدم توانایی آنان در پذیرفتن بروندادهای چندگانه بدون وجود داده های اطلاعاتی در مورد قیمت های دروندادها (ورودی ها) است. در این تحقیق مدل های رگرسیون داده های پنل احتمالی و متقاطع جبری که بروندادها و درون داده ها را می پذیرد توسعه یافته اند. به صورت چشمگیری راندمان فنی می تواند با کمک مدل های رگرسیون که توسط محیط های چند ورودی – چند خروجی مشخص شده اند ارزیابی گردند که برون داده های مربوط به قیمت دروندادها است.

ما مثال های دیگری که شامل تحلیل Monte Carlo است را نیز ارائه داده ایم. کلمات کلیدی : DEA، تحلیل مرز احتمالی (تصادفی)، تولید توأم

در مطالعات تحقیقاتی اقتصادی و عملکردی ۲ راهکار مجزا برای ارزیابی کارایی فنی وجود دارد. تکنیک رگرسیون و برنامه ریزی خطی هر دو برای عملکردهای اندازه گیری به کار می رود که مرتبط با یک محدودۀ تخمینی (ارزیابی) می باشند. نقطۀ آغازین هر دو مطالعه، فارل (۱۹۵۷) می باشد که چارچوبی مفهومی برای اندازه گیری کارایی فراهم آورده است. فارل نشان داده که عدم کارایی فنی و تخصصی می تواند در ارتباط با ایزوکوانت های مشاهده شده با مقیاس های سنجش همتراز (هم پتانسیل) اندازه گیری گردد. فارل هم چنین کارایی را با کمک ایزوکوانت های خطی دقیق نیز نشان داده است.

انگیروچو (۱۹۶۸) چارچوب فارل را با استفاده از مدل های برنامه ریزی به چارچوب های کاربردی پارامتریک توسعه دادند تا میزان تولید را در مدل های جبری اندازه گیری کنند. در این مدل ها همۀ انحراف مقیاس از محدوده یک طرفه هستند و در ارتباط با عدم کارایی می باشند. ونیستن پیشنهاد می دهد و گیرین (۱۹۸۰) نشان می دهد که OLS می تواند برای ارزیابی عدم کارایی در ارتباط با یک محدوده و با انحراف از معیار یک طرفه مورد استفاده قرار گیرد.

از آن جائی که بعضی پارامترهای عملکرد تولید به طور ثابت مورد سنجش قرار می گیرند نیاز است که تنها مقوله کنترل تصحیحی شود که با افزودن بیشترین باقی مانده ها به فرایند کنترل در محیط تولید این کار صورت می گیرد. این تکنیک را OLS تصحیح شده، (COLS) می نامند.

COLS در ارتباط با ماهیت تحلیل رگرسیون محدود شده است. تنها یک خروجی در عملکرد تولید مجاز دانسته می شود. لاول و همکارانش (۱۹۹۴) راه حلی را در مورد خروجی های چندگانه در نظر گرفته اند که با تخصیص یک تابع فاصله، بهره برداری از فرایند همگونی و تنظیم دوباره تعاریف برای فرایندهای تولید با یک خروجی این کار صورت می گیرد و به عنوان متغیر وابسته مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که دیگر خروجی ها را متغیرهای مستقل می نامند.

این روش تابع فاصله تصادفی (SDF) خوانده می شود و توسط گراس کوپ و همکارانش (۱۹۹۷)، کوئلی و پارلمن (۱۹۹۹) و کوئلی و پارلمن (۲۰۰۰) همگانی سازی گردید.طرز عمل نامتقارن یک خروجی ساده در SDF توسط آتیکسون و پری فونت (۲۰۰۲) برای خلق یک مشکل درونی مورد انتقاد قرار گرفت، وینود (۱۹۶۹) نیز این انتقاد را انجام داده است.

ارزیابی کارایی فنی به وسیله دروندادها و بروندادهای چندگانه

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

محصولات مشابه
مقاله بخش پذیری اعتبار به شیوۀ کمیت در مقابل قیمت
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله CloRExPa: انعطاف پذیری ابر از طریق تجزیه و تحلیل مسیر اجرا
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله بررسی رسانه های اجتماعی و تکامل ارتباط سازمانی
6004 بازدید

جزئیات بیـشتر
مقاله بازبینی پیشرفته های اخیر در تحقیقات OR/ MSدر مدیریت عملیات مخرب
0 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله انتقال موتور نرم افزار تحت وب موبایل به پلت فرم اندروید
1 دانلود

دانـلود رایـگان
مقاله استقرار حسگرها در سیستم های آب آشامیدنی جوامع روستائی
0 دانلود

دانـلود رایـگان
برو بالا